Naga MarketsZbliżenie na monetę 1 złoty PLNWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia eurodolara pod 1,2 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3905 PLN za euro, 3,6625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0641 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,39% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego bez większych zmian

Ostatnie godziny na globalnym rynku walutowym przyniosły ponowne podbicie eurodolara pod 1,20 USD. Tym razem słabość dolara wspierana była wypowiedziami przedstawicieli FED. Pomimo słabego USD globalne nastroje uległy schłodzeniu, co było już widać w trakcie wczorajszej sesji w Europie. Podobne tendencje (lekkie spadki) widoczne są na parkietach w Azji. Lokalnie PLN nie notuje istotniejszych zmian.

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall StreetWIG20 był wczoraj jednym z najsłabszych indeksów w Europie. Rynek nie zareagował znacząco na finalny odczyt PKB za II kw., gdzie publikacja okazała się zbieżna z szacunkami (spadek o 8,2% r/r). Mocno spadły inwestycje (-10,9%) oraz konsumpcja gospodarstw domowych (również -10,9%). Spadek PKB był przez rynek już wyceniony gdyż dotyczył okresu lockdownu w gospodarce.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy odczyt PMI dla gospodarki polskiej za sierpień. Rynek szacuje wskazanie na 52,9 pkt. Ponadto GUS poda dane dot. szybkiego szacunku CPI za sierpień (oczek. 3%).

Z rynkowego punktu widzenia kwotowania par związanych z PLN nie notują istotniejszych zmian. Trwa wyczekiwanie na test 1,2 EUR/USD co przeniesie impuls dla USD/PLN.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here