Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) w konsolidacji, RPP w kalendarzuPoranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia zmienności wokół eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5535 PLN za euro, 3,7887 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1484 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2671 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,67% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego stabilny, podbicie awersji do ryzyka wśród inwestorów na globalnych rynkach

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przyniosły podbicie awersji do ryzyka wśród inwestorów. Nerwowe sesje na DAX’ie czy giełdach amerykańskich zasiały obawy o mocniejszy ruch korekcyjny. Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę tych wydarzeń – pojawiły się sugestie dot. podwyżek stóp w przyszłości ze strony Yellen, NY FED napomknął iż oczekiwania rynkowe co do odbicia mogą być zbyt wygórowane, a w tle obserwowaliśmy słabsze wskazania ISM z poniedziałku oraz wczorajsze niższe zamówienia na dobra trwałe w USA. W ujęciu eurodolara wydaje się iż na rynku widoczna jest presja na test 1,2 USD i zejście niżej. Mocniejszy USD przy scenariuszu risk-off na rynkach sugerowałby podbicie presji podażowej wokół EM, w tym PLN. Dotychczas złoty pozostaje jednak stabilny, gdzie koszyk BOSSA PLN sugeruje oscylowanie w zakresie miesięcznej konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy decyzję RPP w zakresie stóp procentowych. Rynek nie oczekuje, oczywiście, zmian jednak widoczne jest narastanie presji na Rade aby odniosła się do ostatniego podbicia inflacji (najpewniej w komunikacie). Dodatkowo pojawiły się spekulacje dot. ewentualnych podwyżek stóp procentowych w III-IV kw. Konferencja prezesa NBP będzie miała miejsce w piątek.

Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w konsolidacji, z lekkim wskazaniem na próbę podbicia presji podażowej wynikającej z wydarzeń na rynkach bazowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: waluty w czasie rzeczywistym | jsw notowania forum | rekomendacje gpw | bitcoin analiza | biomedlub akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here