Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) pozostaje w fazie lokalnej konsolidacjiCzwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na eurodolarze oraz wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5524 PLN za euro, 3,7852 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1268 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2679 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,546% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego bez reakcji na dobre dane makro

Ostatnie godziny handlu na globalnym rynku walutowym nie przyniosły istotniejszych ruchów. Udało się nieco ograniczyć układy risk-off widoczne od początku tygodnia. Gorsze statystyki COVID19 w Indiach w nikłym stopniu rzutują na szeroki sentyment wokół EM czy CEE. Lokalnie PLN nie zareagował na, znacząco lepsze, dane makro z kraju. Dynamika produkcji przemysłowej za marzec podbiła do 18,9% r/r wobec oczekiwanych 13,1% r/r, notując najwyższe podbicie od 2006r. Podobnie zaczynają się rysować oczekiwania wobec wskazania kwietniowego, jednak należy pamiętać o niskiej bazie z 2020r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo pozytywne sygnały napłynęły z rynku pracy, gdzie dynamika wynagrodzeń r/r wyniosła 8%. Wczorajsze wskazania skłoniły część ośrodków analitycznych do podwyższenia prognoz PKB na 2021r. Złoty pozostaje jednak „niewzruszony” – po okresie podwyższonej zmienności i wzroście kursu EUR/PLN do 4,68 i następnego spadku do 4,50 PLN pozostajemy aktualnie w fazie lokalnej konsolidacji.

Notowania USDPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. sprzedaży detalicznej za marzec, gdzie spodziewana jest dynamika 10,9% r/r. Ponadto warto zwrócić uwagę na odczyt produkcji budowlano-montażowej (oczek. -9,4%). W szerokim kalendarzu makro mamy dziś posiedzenie EBC oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA.

Z rynkowego punktu widzenia kwotowania PLN znajdują się w lokalnej konsolidacji przy 4,55 EUR/PLN. Koszyk BOSSA PLN sygnalizuje możliwy, lekki ruch korekcyjny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | nasdaq giełda | kurs orlen | gpw spółki | dax30 wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here