Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) odbija, rynek czeka na globalne PMIPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi lokalną konsolidację na eurodolarze oraz podtrzymanie korekty wzrostowej na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5136 PLN za euro, 3,7873 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1153 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2712 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,801% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego może przejść w ramy konsolidacji

Ostatnie godziny handlu na rynku FX przyniosły podbicie wyceny eurodolara na bazie lekkiej zniżki USD. Ruch ten miał miejsce po tym jak Powell, w trakcie wystąpienia w Kongresie, powiedział iż Fed nie podniesienie stóp na bazie „strachu” przed inflacją. W konsekwencji obserwowaliśmy lekki ruch spadkowy na dolarze, co rzutowało również na waluty EM, w tym złotego. PLN odbija po teście okolic 4,55 PLN. Nastroje na rynkach wspiera również fakt wyznaczenia nowych ATH w USA, pomimo krachu kryptowalut.Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. koniunktury konsumenckiej za czerwiec. Na szerokim rynku będzie to dzień spod znaku publikacji przemysłowych indeksów PMI dla Europy i USA.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN podbił z 4,45 PLN do 4,55 PLN, skąd nastąpił impuls korekcyjny, sprowadzający wycenę ponownie do 4,5 PLN, gdzie wydaje się iż możemy przejść w ramy konsolidacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski | comparic | aktualny kurs jena | bitcoin prognozy | płatność blik | nasdaq notowania | akcje pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here