Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) najmocniejszy od grudnia 2020 r.Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi najniższe poziomy na EUR/PLN od listopada 2020r. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4597 PLN za euro, 3,6501 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0669 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1649 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,857% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego nadal zyskuje względem euro

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach nie przyniosły większych rozstrzygnięć. EUR/USD przetestował ponownie 1,2250 USD i oscyluje niżej co obrazuje wyczekiwanie na piątkowe NFP, które będą rozpatrywane przez pryzmat przyszłych działań Fed. Lokalnie PLN jest najmocniejszy od okolic grudnia 2020r. Lokalnie PLN wyraźnie skorzystał na wskazaniu flash CPI z maj które wyniosło 4,8%. Podbija to presję na RPP w kierunku zmiany retoryki i docelowej podwyżki stóp. Warto jednak pamiętać, że Rada może wykorzystać ostatnie zwyżki PLN jako ekwiwalent lekkie zaostrzenia polityki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji bram jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego.

Z rynkowego punktu widzenia testujemy kolejny zakres wsparcia na EUR/PLN, tym razem 4,4520 PLN. W przypadku przekroczenia tego zakresu schodzimy niżej w kierunku okolic strefy 4,42-4,43 PLN. Wydaje się, iż PLN jest „pchany” spekulacjami dot. zmiany retoryki RPP.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar | kurs lotos | akcje lotos cena | kurs korony czeskiej | kurs złoty | kurs dolars | kurs akcji biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here