Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) korzysta z nastawienia risk-onW poprzednim tygodniu na rynkach walutowych mieliśmy do czynienia z dynamiczną korektą spadkową na rynku amerykańskiego dolara. Powrót słabości USD oraz zwiększony apetyt na ryzyko wśród globalnych inwestorów faworyzował nie tylko wzrost kursu eudorolara, lecz także umocnienie się polskiego złotego.

Kurs złotego umacnia się względem euro i dolara

Przesilenie na wykresie złotego było widoczne już w poprzednim tygodniu na wskaźnikach, które sugerowały wyprzedanie tego rynku. Odbicie w górę było więc silne i jest ono kontynuowane także na początku bieżącego tygodnia. Notowania indeksu BOSSAPLN, które pod koniec marca wyznaczyły lokalne minimum w rejonie 84,35 pkt., obecnie oscylują w okolicach 86 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Naturalnie, korekta była silna na wykresie USD/PLN, który z wypracowanych tydzień temu maksimów w okolicach 3,98 spadł do obecnych 3,88. Wyraźne spadki są widoczne także na wykresie EUR/PLN, który w tydzień spadł z okolic 4,66-4,67 do obecnych 4,58-4,59.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

O ile dynamika wzrostu wartości polskiego złotego na początku bieżącego tygodnia już jest nieco mniejsza, to kontynuacja umacniania się rodzimej waluty jest prawdopodobna, zwłaszcza w obliczu panującego ostatnio większego optymizmu oraz ogólnej tendencji risk-on na globalnych rynkach finansowych.

Dziś kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, natomiast jutro kluczowym wydarzeniem będzie decyzja RPP ws. stóp procentowych – przy czym oczekiwane jest utrzymanie ich na dotychczasowym poziomie.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin notowania | kurs s&p 500 | giełda prognozy | jsw notowania | giełda komentarze |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here