Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) dotarł do ważnych technicznych poziomów4,52 zł za euro i 3,80 zł za dolara, to ważne techniczne poziomy przy których się zatrzymaliśmy i być może staną się one jakimś punktem zwrotnym na kolejne dni. Na razie narracja wokół złotego teoretycznie jest pozytywna – prezes Glapiński dał w piątek do zrozumienia, że notowania są w “strefie komfortu”, a wcześniej RPP dała do zrozumienia, że nie widzi “potrzeby” dalszego osłabienia naszej waluty.

Kurs złotego przy ważnych poziomach

Z kolei na 11 maja przesunięte zostało posiedzenie Sądu Najwyższego ws. frankowiczów, chociaż istotne będzie bardziej to co powie TSUE 29 kwietnia. Dodatkowo ostatnie odczyty inflacji CPI mogą wskazywać na pewne ryzyko, co do utrzymania jej w ryzach, chociaż NBP zdaje się je ignorować tłumacząc to czynnikami niezależnymi od kształtu polityki monetarnej. W piątek poznamy inflację bazową za marzec, która mogła wzrosnąć w marcu do 3,9 proc. r/r. Wcześniej, bo jutro mamy odczyt bilansu płatniczego za luty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny EURUSD

Kluczowy dla złotego może być globalny sentyment. EURUSD próbował dzisiaj ponownie wyjść ponad 1,19 i na razie to się udaje, chociaż spekulacje prasowe (Tagesspiegel), że Niemcy planują wydłużyć lockdown do końca maja, czyli dłużej niż oczekiwano wcześniej, mogą ostatecznie przebić się do świadomości rynków (na razie nie reaguje na to też DAX, co może mieć jednak związek z utrzymującym się optymizmem na Wall Street). Dla EURUSD kluczowy technicznie poziom to rejon 1,1950.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena funta | usd notowania | koszt dolara | kursy walut forex | analiza giełdowa |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here