Naga MarketsKurs złotego: EUR/PLN bez reakcji na dobre dane gospodarcze z PolskiMarcowa sprzedaż detaliczna w Polsce przynosi kolejne pozytywne zaskoczenie. Po rekordowym odczycie produkcji przemysłowej, wzrost sprzedaży detalicznej wyniósł 17,1 proc. r/r. vs 12,5 proc. prognozowany.

Kurs złotego bez reakcji na dobre dane gospodarcze

Nie bez znaczenia dla wartości odczytu jest statystyczny efekt niskiej bazy, ale biorąc pod uwagę całość danych z Polski, a więc produkcję przemysłową oraz sprzedaż detaliczną należy wnioskować, że gospodarka (zupełnie inaczej niż służba zdrowia) oparła się trzeciej fali zachorowań na COVID19.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiele wskazuje na to, że gospodarka przystosowała się do pandemicznej rzeczywistości i znacznie łagodniej przechodzi kolejny pandemiczny szok. Szczegółowy opis danych sugeruje, że Polacy realizują poniekąd odroczony popyt wraz z rosnącym poczuciem stopniowego powrotu do normalności. Na uwagę zasługuje wzrost wydatków na odzież i obuwie, który wyniósł 93 proc. i wskazuje na przygotowywanie się do wychodzenia z lockdownu oraz zrealizowanie odroczonych potrzeb zakupowych.

Dane z Polski opublikowane w bieżącym tygodniu nastrajają pozytywnie przed okresem stopniowego otwierania gospodarki. Niemniej na rynku walutowym panuje spokój i wyczekiwanie decyzji EBC. Złoty jest obojętny wobec krajowych odczytów, ale podatny na zmiany globalnych nastrojów. W czwartek przed południem kurs EUR/PLN utrzymuje się przy 4,5550.

Notowania EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here