Naga MarketsKurs złotego dalej w dół. PLN traci do euro, funta, franka i dolaraJak wygląda kurs polskiego złotego podczas środowej sesji handlowej? Zapraszamy do zapoznania się z aktualną sytuacją na wykresach złotego w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w środę 27 listopada.


Kurs polskiego złotego w środę 27 listopada

Polski złoty nie radzi sobie najlepiej w tym tygodniu. Podczas ostatnich dwóch sesji mogliśmy obserwować osłabienie w stosunku do euro, dolara, franka, jak i funta brytyjskiego. Dzisiejsza sesja będzie szczególnie istotna ponieważ po południu poznamy szereg publikacji makroekonomicznych z USA. Pierwsze odczyty ujrzały już światło dzienne – 14:30 PKB, kolejne będą publikowane o 15:45, 16:00 i 16:30. Jak do tej pory EURPLN znajduje się 0,18% na plusie, USDPLN rośnie 0,34%.Polski złoty traci także do franka (CHFPLN +0,22%) i funta (GBPPLN +0,56%)

Patrząc technicznie na parę walutową GBPPLN, kurs zbliża się do tegorocznych maksimów. Po tym jak notowania zdołały wyjść powyżej poziomu 5 zł, ruch przyspieszył. Aktualnie kluczowa jest strefa oporowa przy 5,07 zł. W przypadku wybicia górą ruch może przybrać na sile.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Zobacz także: Bogaty kalendarz makro na środową sesję, co z kursem EURUSD?

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN.

“Kurs euro do złotego niemal po 4,31 zł. Otrzymaliśmy więc potwierdzenie kierunku wzrostowego, dlatego w najbliższym czasie możemy zobaczyć atak na 4,32 zł. Wsparciem pozostają okolice 4,30 zł”

“Funt brytyjski wybija kolejne lokalne maksima. Polski złoty znajduje się pod wyraźną presją sprzedających. Najbliższy opór na GBPPLN wypada przy 5,05 zł.”

“CHFPLN odbił się od oporu przy 3,92 zł, co powoduje, że kurs ponownie znajduje się w wąskim przedziale konsolidacji, Niemniej w dłuższym terminie spodziewany jest ruch wzrostowy, ruch może przyspieszyć po pokonaniu wspomnianego poziomu 3,92 zł”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here