Naga MarketsKurs złotego czeka na RPP. Euro, dolar, funt i frank w konsolidacji 5 październikaWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie osłabienie PLN wraz z podbiciem wyceny amerykańskiego dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5942 PLN za euro, 3,9614 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2671 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3755 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,249% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego oczekuje decyzji RPP w sprawie zmiany stóp

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przynoszą ponowny wzrost wyceny amerykańskiego dolara, co ściąga kwotowania walut EM niżej. Dodatkowo problemy widoczne są wokół amerykańskiego sektora technologicznego (od kwestii relacji z rentownościami długu USA do wczorajszej awarii Facebooka), co dodatkowo rzutuje na nastroje.Wokół PLN czy krajowych banków toczy się jednak lokalna gra w postaci spekulacji pod jutrzejszą RPP. O ile większość rynku nie spodziewa się zmiany stóp tak inwestorzy oczekują dość wyraźnej zmiany nastawienia Rady i potencjalnej sygnalizacji podwyżek stóp być może już w listopadzie (aczkolwiek bazowy scenariusz ciągle zakłada 1Q22′). Czynnik ten wspiera PLN oraz krajową giełdę, niemniej należy liczyć się z negatywną reakcją jeżeli Rada podtrzyma dotychczasowe łagodne nastawienie.

Wykres EUR/PLN
Wykres EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. MF poda jedynie podaż na czwartkową aukcję zamiany. Globalnie będzie to dzień spod znaku publikacji usługowych indeksów PMI oraz spotkania ministrów finansów UE.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pozostaje w zakresie 4,5680-4,60 PLN czekając najpewniej na sygnały z rynków bazowych i jutrzejszą RPP.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mwig40 | pkobp akcje opinie | kurs akcji lotos | kurs pko | gpw pgnig | orlen akcje | średni kurs dolara nowozelandzkiego |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here