Naga MarketsKurs złotego czeka na NBP, dolar amerykański na piątkowe NFPPierwszy tydzień grudnia niesie ze sobą posiedzenia kilku ważnych banków centralnych, w tym NBP. Czy kurs złotego zareaguje na decyzję, którą rynek pozna 4 grudnia? Oprócz tego we wtorek Bank Australii opublikuje oświadczenie w sprawie stóp procentowych, a w środę poda ją Bank Kanady. Zwieńczeniem tygodnia i testem dla kursu dolara będzie natomiast piątek i publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Omówienie szczegółów kalendarza makroekonomicznego w najnowszym odcinku Rynkowych Bitew Admirałów.


Banki centralne i NFP – kursy walut może czekać większa zmienność w tym tygodniu

W najnowszym odcinku Rynkowych Bitew Admirałów widzowie Comparic24.tv spotykają się z Janem Kotowskim, analitykiem Admiral Markets. Jak zauważa ekspert domu maklerskiego, w tym tygodniu rynek czeka na trzy ważne decyzje banków centralnych, będą to kolejno: RBA, NBP oraz BoC.

Z rynkowego punktu widzenia najważniejsza będzie jednak publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy w najbliższy piątek. Analitycy spodziewają się odbicia po słabych wynikach październikowych (128 tys.) do 180 tys. w przypadku publikacji NFP. Stopa bezrobocia powinna zostać utrzymana natomiast na niezmiennych poziomach 3,6%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here