Naga Markets

Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresie notowań USD/PLN. Kurs tej pary walutowej wczoraj otarł się na nowo o poziom 4,20, a dzisiaj oscyluje nieco powyżej poziomu 4,19. Z kolei w przypadku kursu EUR/PLN odbicie w górę jest nieznaczne, a notowania poruszają się nadal w rejonie 4,50.Wartość polskiego złotego porusza się przy tegorocznych szczytach, niemniej rodzimej walucie brakuje impulsów do powrotu do zwyżek. Dzisiaj o takie impulsy będzie trudno, bowiem w Polsce nie są zaplanowane żadne istotne publikacje danych makro, a to oznacza, że złoty najprawdopodobniej będzie poruszał się pod dyktando sytuacji na świecie – tu zaś w centrum uwagi będą raczej dopiero dane makro ze Stanów Zjednoczonych, których publikacja jest zaplanowana na drugą połowę dnia.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Złoty jest traktowany przez globalnych inwestorów jako waluta wyższego ryzyka. Sam ten fakt może negatywnie przekładać się na wartość złotego w najbliższych dniach, bowiem na światowym rynku walutowym tematem przewodnim pozostaje niepewność związana z kompromisem wokół limitu zadłużenia w USA oraz obawy związane z wpływem jastrzębiego podejścia kluczowych banków centralnych na gospodarkę.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZbliża się data potencjalnego bankructwa Stanów Zjednoczonych. Jakie są możliwe scenariusze?
Następny artykułKotecki z RPP: W świetle projekcji marcowej nie ma przestrzeni do obniżki stóp proc
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.