Naga MarketsKurs złotego czeka krach, uważa Tomasz Piwoński. Euro pokona 4,60 zł
Tomasz Piwoński

Druga fala pandemii w połączeniu z realnie ujemnymi stopa procentowymi ma być powodem, dla których kurs złotego czeka krach, twierdził na antenie Comparic24.tv w audycji Inside Solution One prowadzący, Tomasz Piwoński. Oprócz tego w najnowszym odcinku cyklicznego programu o potencjalnych wyprzedaż na giełdzie spółce Game Stop Games i Brand24 oraz indeksie iPhone’a.

  • Realnie ujemne stopy procentowe są bardzo niekorzystnym czynnikiem dla walut, co odczuje również kurs złotego
  • Polska jako jeden z krajów gospodarek wschodzących z własną walutą może być w grupie najsilniej odczuwających negatywne skutki drugiej fali pandemii koronawirusa
  • Kurs euro i państwa strefy monetarnej są relatywnie niezagrożone, mogą bowiem dodrukować unijne banknoty w nieograniczonych ilościach

Kurs euro pokona 4,60 zł. Złoty skazany na krach?

Polska w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, czy też Unii Europejskiej, które mogą w nieskończoność drukować pieniądze znalazła się między młotem i kowadłem. Z jednej strony, jeżeli sama nie będzie prowadziła dodruku może nie mieć środków na wykup własnego długu i bardzo szybko zakończy się to krachem, z drugiej nadmierny dodruk będzie bardzo mocno osłabiał kurs złotego na tle walut zagranicznych.

– Dlaczego uważam, że złotego czeka krach? Mamy inflację rzędu trzech procent, stopy procentowe na poziomie 0,25 procent, czyli realnie ujemne stopy procentowe. Już na tej antenie niejednokrotnie o tym opowiadałem i dla każdej waluty jest to mieszanka wybuchowa (…) Drugi powód jest znacznie poważniejszy, a mianowicie kolejna fala pandemii, która jest o wiele groźniejsza dla państw gospodarek wschodzących – komentował Tomasz Piwoński.

Jego zdaniem kurs euro pokona poziom 4,60 zł, a szansa na pierwsze zakupy złotówki pojawi się dopiero przy silniejszej panice zagranicznych inwestorów wywołanej między innymi przez Europejski Bank Centralny (EBC).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here