Kurs euro EUR/PLN znów poniżej 4.30 zł

Kurs euro (EUR) do polskiego złotego (PLN) od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę, że ostatnie spadki nie dotarły w rejon dolnego ograniczenia tej formacji. Zakończyły się one bowiem już w okolicy linii tendencji wzrostowej. Odrzucenie tego wsparcia nie zmieniło jednak ogólnego nastawienia rynku na wzrostowe i od początku tygodnia znów obserwujemy spadek kursu euro. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej. Jej trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w rejon 4.25 zł.

Kurs dolara USD/PLN w oczekiwaniu na NFP

Kurs dolara amerykańskiego osunął się niedawno w okolice wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia) 3.8130 zł, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Mimo trwających przez kilka godzin wzrostów dolara, w chwili obecnej znów obserwujemy próbę przejęcia dominacji nad rynkiem przez sprzedających. Warto w tym miejscu przypomnieć o zaplanowanej na jutro publikacji niezwykle istotnego raportu z amerykańskiego rynku pracy. W zależności od finalnego wyniku NFP, dojść może bowiem do znacznej aprecjacji bądź deprecjacji kursu dolara (USD).

Kurs funta GBP/PLN znów spada

Kurs funta brytyjskiego nie może zaliczyć ostatnich kilku tygodni do najspokojniejszych. Liczne doniesienia dot. Brexitu sprawiły, że obserwowaliśmy ponadprzeciętną zmienność, która jednego dnia wskazywała na wzrosty a kolejnego na spadki. W chwili obecnej funt znów traci na wartości i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, wkrótce spodziewać moglibyśmy się wyceny na poziomie 4,98 zł.

Frank odbił się istotnego oporu

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) już od 21 marca br. dość dynamicznie zyskiwał na wartości. W skutek tych wzrostów notowania pary CHF/PLN dotarły w rejon 3,86, gdzie na początku tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i póki co nic nie wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmianie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym wygranym czwartkowej sesji
Następny artykułGBPJPY – pokonuje wsparcie kanału – 04.04.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here