Naga MarketsKurs złotego bez zmian pomimo odbicia euro (EUR/USD)Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi kontynuację podbicia eurodolara, co nieznacznie wspiera PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5315 PLN za euro, 3,7320 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2019 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0960 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,164% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego zachowuje się spokojnie

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły dalsze wzrosty eurodolara. Nastroje na globalnych indeksach pozostają jednak nieco negatywne, stąd trudno mówić o wyraźnym zwrocie w kierunku układów risk-on. Na rynku FX widoczna była pozytywna reakcja EUR na doniesienia z Włoch gdzie tamtejszy rząd przetrwał votum nieufności. Dolar musiał zmierzyć się z podażą wynikającą z wystąpienia Yellen, która scenariusz utrzymania niskich stóp procentowych przez dłuższy czas i zapowiedziała dalsze wsparcie gospodarki. W szerszym kontekście trudno jednak mówić o zmianie układu sił na rynku. PLN nieznacznie umacnia się w kierunku 4,5 PLN za euro. W przypadku sforsowania bariery możemy być świadkami kolejnego wzrostu aktywności NBP, co powinno „odstraszać” grających na aprecjację złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres USD/PLN
Wykres EUR/PLN
Wykres CHF/PLN
Wykres GBP/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi rundę skupu obligacji, a MF poda informacje o podaży na czwartkową aukcję.

Z rynkowego punktu widzenia trudno mówić o zmianie układu technicznego na PLN. Koszyka BOSSA PLN pozostaje nad wsparciem 87,8 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here