Naga MarketsKurs złotego bez zmian. Ile kosztuje dolar (USD/PLN) i euro (EUR/PLN) w poniedziałek?Poprzedni tydzień na rynku polskiego złotego zakończył się wyraźnym wzrostowym akcentem. Notowania indeksu BOSSAPLN dotarły do okolic 88,60 pkt., czyli do najwyższych poziomów od trzech tygodni. Dzisiaj rano dynamika zwyżek nie jest już tak duża, ale dobre nastroje utrzymują się, a wartość indeksu BOSSAPLN porusza się w okolicach piątkowego zamknięcia.

Kurs złotego na początku nowego tygodnia

Sytuacja na rynku polskiego złotego jest odzwierciedleniem nastrojów inwestorów na szerokim rynku walutowym. Ostatnie dni były okresem większego optymizmu i nastawienia risk-on, co szkodziło amerykańskiemu dolarowi. Początek poniedziałkowej sesji przynosi dalszą słabość USD, co sprzyja wycenom walut uznawanych za bardziej ryzykowne – a do takich należy PLN.

Wąską konsolidację w ostatnich godzinach obserwujemy także na wykresie USD/PLN, gdzie utrzymują się poziomy z końcówki piątkowej sesji, czyli okolice 3,77. Z kolei na wykresie EUR/PLN notowania oscylują tuż powyżej 4,46.

Dzisiaj kalendarz makro dla Polski jest pusty, także na świecie mamy do czynienia z brakiem istotnych publikacji, które mogłyby zatrząsnąć całym rynkiem. Warto jednak będzie zwrócić uwagę na wystąpienia publiczne szefowej ECB oraz szefa BoJ, oba zaplanowane na godzinę 13:00 polskiego czasu. W Stanach Zjednoczonych dzisiaj obchodzony jest Columbus Day, co oznacza brak aktywności Amerykanów na rynku. To zapowiada raczej spokojną sesję.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here