Naga MarketsKurs złotego bez zmian, (EUR/PLN) konsoliduje nad poziomem 4,5 złPiątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach zarówno eurodolara jak i PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5318 PLN za euro, 3,7259 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2062 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,099 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,219% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego stabilizuje się

Ostatnie godziny obrotu na rynkach nie przyniosły istotniejszych zmian – główne indeksy konsolidują, a zwyżką eurodolara wyhamowała nad 1,2160 USD. Również złoty nie notuje większych wahań. Głównym, rynkowym „story” pozostaje wyczekiwanie na wsparcie gospodarki ze strony Bidena. Scenariusz próby rozegrania mocniejszego USD został obecnie zanegowany, a sam dolar traci w ujęciu tygodniowym. Posiedzenia banków centralnych, w tym EBC, zgodnie z oczekiwaniami, nie przyniosły nowych impulsów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres USDPLN
Wykres EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji otrzymamy dane dot. sprzedaży detalicznej za grudzień. Rynek spodziewa się spadku o 2,3% r/r. Ponadto otrzymamy PPI za ten sam okres oraz dane dot. koniunktury za styczeń.

Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele – EUR/PLN skutecznie konsoliduje nad 4,5 PLN nie wykazując chęci do większego ruchu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here