Naga MarketsKurs złotego bez kierunku: Dolar USD/PLN i euro EUR/PLN na wykresie dziennymPoczątek nowego tygodnia na rynku złotego nie przynosi istotnych zmian nastrojów. Notowania BOSSAPLN poruszają się w okolicach 88,95 pkt., kontynuując tym samym konsolidację z poprzednich dni. Ruch boczny na wykresie indeksu rodzimej waluty trwa już dwa tygodnie.

Notowania złotego w poniedziałek, 21 września 2020 r.

Sytuacja na wykresie indeksu BOSSAPLN pozostaje w dużym stopniu kopią, czy też analogią do tego, co dzieje się na wykresie eurodolara. Rynek polskiego złotego pozostaje bowiem pod dużym wpływem informacji z szerokiego rynku, gdzie także panuje brak zdecydowania inwestorów co do kierunku. Trudno się temu dziwić, ponieważ sytuacja na świecie nie faworyzuje na razie żadnej z kluczowych globalnych walut. Z jednej strony, kraje europejskie wprowadzają coraz to nowe restrykcje związane z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa – co podkreśla, że pandemia jest daleka do okiełznania. Z drugiej strony, także w USA problem pandemii pozostaje nierozwiązany, a dodatkowym ciosem dla dolara jest coraz większe zamieszanie polityczne wokół nadchodzących wyborów prezydenckich w USA.

Kurs dolara USD/PLN oraz euro EUR/PLN

Konsolidacja trwa na wykresie USD/PLN – notowania tej pary walutowej poruszają się w okolicach 3,75. Podobnie jest na wykresie EUR/PLN, gdzie trwa konsolidacja w okolicach 4,45.

Dzisiaj w Polsce o godzinie 10:00 opublikowane zostaną dane dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji budowlano-montażowej za sierpień. Mogą one chwilowo wpłynąć na notowania złotego, jednak prawdopodobnie największy wpływ na kurs kluczowych par walutowych z PLN nieustannie będą miały informacje z szerokiego rynku.

Indeks złotego
USD/PLN
EUR/PLN


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here