Sztabki złota Cena złotaKurs złota podczas wtorkowej sesji handlowej zaczyna zmierzać w stronę boxa do potencjalnej re-akumulacji pozycji typu long. Metal szlachetny oscyluje w tym momencie wokół poziomu 1497 dolarów za uncję – gdzie najbliższy box znajduje się w zakresie 1495 – 1490 dolarów. Zdaje się, że scenariusz na dalsze wzrosty jest jak najbardziej prawdopodobny – a celem może okazać się nawet strefą górnego ograniczenia dla obecnego ruchu złota. Jeśli główne indeksy giełdowe rozpoczną przecenę, wówczas może okazać się to zbawienne dla dalszych wzrostów kruszcu, dlatego inwestorzy surowcowi muszą przyglądać się również sytuacji na głównych rynkach akcyjnych. Spójrzmy tymczasem na wykres H1 złota.


Kurs złota zbliża się do poziomów potencjalnej re-akumulacji – złoto na wykresie H1

  •  Kurs złota nadal utrzymuje wysokie poziomy – powyżej 1480 dolarów za uncję,
  • Oczekuje się dalszych wzrostów celem 1520 dolarów.

Z perspektywy interwału czasowego H1 złoto w tym momencie jest już bardzo bliskie osiągnięcia poziomów dolnego ograniczenia obecnie trwającego ruchu konsolidacyjnego. Biorąc pod uwagę fakt, że mocny trend wzrostowy nadal się utrzymuje – a sygnały sprzedażowe, które dotychczas się pojawiały tyczyły się bardziej sesji intraday – każde podejście w takie miejsce powinno służyć do szczegółowej obserwacji. Jeśli trend ma się utrzymać, wówczas właśnie takie miejsca są idealne do dalszej re-akumulacji pozycji długich – a celem zwykle powinny być miejsca najbliższego oporu – w tym przypadku górne ograniczenie obecnego ruchu.

Dlatego też scenariusz na dalsze sesje w przypadku tego rynku wygląda w sposób następujący: box, którego zakres sięga 1495 – 1490 dolarów za uncję służyć powinien do dobierania pozycji długich, którego późniejszym celem będzie atak strefy 1510 – 1520 dolarów za uncję. Dla tego podejścia SL znajdować się powinien przy strefie 1485 dolarów.

wykres Kurs złota H1 17.09.2019
Kurs złota H1 17.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here