sztabki złotaKurs złota podczas ostatnich sesji zdecydowanie zasługuje na miano silniejszego waloru, kiedy strona popytowa obrała sobie na cel przełamywanie raz po raz kolejnych oporów. W tym momencie kurs złota oscyluje w zakresie 1928 dolarów za uncję i wszystko wskazuje na to, że dalsze wzrosty są jak najbardziej możliwe. Aktualnie warto również zwrócić uwagę na fakt, że złoto pokonało ostatnie szczyty – generując przy tym konserwatywne sygnały wzrostowe.

  • Kurs złota podczas piątkowej sesji zamyka się w okolicach zakresu 1928 dolarów
  • XAUUSD ma potencjał do dalszych wzrostów – w tym przekroczenie zakresu 1930 USD
  • Ostatnie szczyty zostały przełamane, przez co kurs złota generuje sygnał wzrostowy
  • Dobrze jednak, aby odbyła się na tym rynku drobna korekta, celem weryfikacji trendu

Kurs złota ponownie wraca do tendencji wzrostowej – GOLD na wykresie H1

Kurs złota w ostatnim czasie stoi pod znakiem sporych wzrostów. Relatywnie duże podejście skutkuje tym, że obecnie patrzymy na możliwe wygenerowanie kolejnego sygnału zakupowego – tym razem patrząc na nieco szerszy kontekst rynku. Jeśli spojrzeć na rynek przez pryzmat wybitego szczytu z poziomu 1915 dolarów za uncję zobaczymy, że rynek otworzył sobie tym samym drogę nie tylko już do dalszych wzrostów – ale i podejścia nawet do zakresu 1950 – 1960 dolarów.

To z kolei oznacza, że jeśli tylko podczas kolejnych sesji ujrzymy korektę – można będzie powoli szukać kolejnych sygnałów na dołączenie do ruchu wzrostowego. Zdaje się, że sekwencja wzrostowa utrzymywać się będzie tak długo, jak długo tylko rynek nie będzie ponownie powracał poniżej strefy 1915 dolarów. W tym momencie szansa na mocniejsze spadki wydaje się bardzo mała i raczej szansa na korektę – oraz późniejszy impuls wzrostowy może być o wiele większa.

wykres Kurs złota H1 11.10.2020
Kurs złota H1 11.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here