sztaba złota leżąca na złotych monetachKurs złota podczas ostatnich sesji handlowych utrzymuje poziomy 1490 – 1500 dolarów za uncję, po mocniejszej fali tegorocznych wzrostów. Jednak metal szlachetny nadal oscyluje wokół tych samych poziomów – konsolidując się nie dając przy tym większych sygnałów na możliwość opuszczenia obecnych stref. Złoto oscyluje w tym momencie wokół poziomu 1505 dolarów za uncję, ponownie schodząc do relatywnie wąskiego pasma, oraz zbliżając się ponownie do dolanych ograniczeń. Zdaje się, że taka kolej rzeczy będzie jeszcze wstrzymywała inwestorów przed rozgrywaniem dłuższych ruchów na metalu szlachetnym, kiedy rynek cały czas próbuje reagować na sytuację geopolityczną, czyli dalszej niepewności wobec frontu USA – Chiny. Spójrzmy na wykres H4 złota.


Kurs złota (XAUUSD) cofa poprzednie wzrosty – metal szlachetny na wykresie H4

  • Ceny złota oscylują w wąskim przedziale konsolidacyjnym 1490 – 1530 dolarów za uncję,
  • Nadal inwestorzy wierzą we wzrosty, co widać po utrzymujących się cenach,
  • Oczekuje się jednak dalszej konsolidacji, póki wykres nie przełamie ważniejszych poziomów.

Nadal utrzymujące się na wysokich poziomach ceny indeksów giełdowych z całą pewnością nie wspierają w tym momencie cen złota, która słynie z tego – że jest największym beneficjentem odpływu kapitału z rynku akcyjnego. Widać jednak, że z drugiej strony, kiedy główne indeksy giełdowe są mocno we wzrostach – złoto nie spada, a jedynie utrzymuje obecne poziomy. To sugeruje, że nadal na metalu szlachetnym presja popytowa może się pojawić – a jedyna kwestia jaka pozostaje to wyczekanie odpowiedniego momentu na handel. Nadal wiara w dalsze wzrosty pozostaje – mimo toczącej się od dłuższego już czas konsolidacji.

Ostatnie sesje wznoszą ponownie wykres od dolnych ograniczeń 1490 dolarów za uncję złota do stref oporowych – które z powodzeniem w tym momencie mogą być wykorzystane do handlu “od bandy do bandy”. Nadal utrzymywać się będzie dokładnie ten sam schemat – dojście do dolnych ograniczeń wykorzystywane powinno być do zbierania pozycji po ówczesnym potwierdzeniu utrzymania poziomów.

wykres Kurs złota (XAUUSD) H4 26.09.2019
Kurs złota (XAUUSD) H4 26.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here