Sztabki złota Cena złotaPodczas piątkowych notowań kurs złota (XAUUSD) wykonuje kolejny ruch ku górze. Metal szlachetny dociera do poziomów 1503 dolarów za uncję podczas pisania analizy, podczas gdy wczorajszy target z analizy został zrealizowany. W tym momencie widać jednak, że ceny metali utrzymują się na pozytywnym terytorium, co oznacza, że inwestorzy nadal mogą liczyć na wzrosty – w tym przypadku nawet do poziomów wczorajszego rajdu. Warto zatem spojrzeć na wykres H1 w celu ustalenia kolejnego scenariusza dla złota. 


Kurs złota (XAUUSD) nadal bronią wsparcia – metal szlachetny na wykresie H1

  • Rynek złota wykonuje wczorajsze założenia wykonując mocniejszy impuls wzrostowy,
  • W tym momencie nadal oczekuje się od złota wzrostów, mimo korekty wczorajszego podejścia,
  • Celem dla wykresu może być dla dzisiejszej sesji nawet poziom 1520 dolarów za uncję.

Piątkowa sesja na rynku złota przynosi dalsze utrzymywanie najistotniejszych poziomów cenowych – w tym przypadku okolice wsparcia cenowego, od którego wczoraj złoto miało szansę odbić. I faktycznie – rynek złota zareagował zgodnie z przedstawianą analizą, gdzie celem miał być poziom 1505 dolarów za uncję, czyli około 17 dolarów na pozycję. Co więcej – dane spowodowały, że rynek złota w pierwszej chwili zareagował bardzo optymistycznie przedzierając się przez poziom 1523 dolarów za uncję. Podczas dzisiejszej sesji z kolei metal szlachetny wykonuje korektę wczorajszych wzrostów – zgodnie z zasadą zdrowotności rynku.

Dlatego dla inwestorów tego rynku szykuje się kolejna okazja do zajmowania pozycji długich – zgodnie z przedstawionym poniżej wykresem złota. Mowa na nim przede wszystkim o boxie, który po raz kolejny może zostać wykorzystany do re-akumulacji pozycji typu long. Celem w tym momencie dla wykresu będzie osiągnięcie bliskich poziomów wczorajszego high – czyli strefy 1520 dolarów za uncję.

wykres Kurs złota XAUUSD H1 13.09.2019
Kurs złota XAUUSD H1 13.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here