Sztabki złota Cena złotaKurs złota podczas środowej sesji handlowej rośnie – odrabia straty z wczorajszego zejścia poniżej zakresu 1470 dolarów za uncję. Metal szlachetny zdaje się reagować na spadające indeksy giełdowe broniąc ważnych wsparć, które tylko na chwilę zostały przekroczone. W tym momencie można będzie liczyć na dalsze odbicie, jeśli tylko zachowany zostanie ostatni dołek stworzony poprzez niewielką korektę ostatniej kontry wzrostowej. Warto zatem przyjrzeć się wykresowi H4, aby ocenić potencjalne zasięgi oraz miejsca newralgiczne dla rynku złota.


Kurs złota (XAUUSD) nadal broni się przed spadkami – metal szlachetny na wykresie H4

  • Rynek złota nadal utrzymuje ważne poziomy wsparć,
  • Oczekuje się dalszych wzrostów złota – gdzie poziomem docelowym będzie zakres 1500 – 1503 dolary za uncję.

Podczas wczorajszej sesji handlowej pojawił się na rynku znaczny game changer dla większości walorów – walut, indeksów oraz surowców. Były nim dane, które zaraz po godzinie 16:00 zmieniły bieg sytuacji oraz tendencji większości rynków. Zdaje się, że technicznie wsparło to rynek złota, który zyskuje po utracie zysków z rynku akcyjnego. To dobra informacja dla inwestorów wierzących w dalsze wzrosty metali szlachetnych – które w tym roku pokazały już znaczną siłę. W dalszym ciągu potencjał wzrostów jest możliwy – tak długo, jak długo metal utrzymuje poziomy 1480 – 1460 dolarów za uncję. Dopiero przekroczenie tych stref mogłoby zepchnąć wykres w o wiele głębsze rejony. Wszystko powyżej jednak jest na razie postrzegane jako zdrowa korekta nieustannych w tym roku wzrostów.

W takim układzie warto na złocie zwrócić uwagę na dwa poziomy – 1475 dolarów, oznaczonych na poniższy wykresie jako miejsce istotnego wsparcia dla dalszych wzrostów, oraz poziomy 1500 – 1503 dolarów. Są to poziomy docelowe dla kampanii odrabiania strat. Jak łatwo w tym momencie się domyślić – oczekuje się ponownego testu poziomu oraz wygenerowania ruchu do poziomów docelowych, z relatywnie wąskim stop lossem.

wykres Kurs złota XAUUSD H4 02.10.2019
Kurs złota XAUUSD H4 02.10.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here