Naga Marketstd securities logoBart Melek, strateg zarządzania towarami w TD Securities wyjaśnia, że ​​menadżerowie dużych funduszów zwiększyli zaangażowanie pozycji długich na złocie gdyż są przekonani, że wystąpi korekta na indeksie dolara (DXY). Wynika to z oczekiwań gołębiego FEDu oraz wznowienia normalnego handlu na linii USA-Chiny, co pozwoli Chinom na wzrost gospodarczy powyżej sześciu procent.


Silny rynek akcji zmniejszył popyt na bezpieczne aktywa

Sztabki złota– Podczas gdy żółty metal powrócił do wzrostów po osiągnięciu lokalnego dołka na poziomie 1280 USD za uncję, przebicie poziomu 1310 okazało się tymczasowego zgodnie z naszymi oczekiwaniami. To dobrze obrazuje fakt, że pozycjonowanie dużych instytucji nie było ukierunkowane w zeszłym tygodniu w jedną stronę. Menadżerowie znacznie zwiększyli pozycje krótkie pomimo, że gwałtownie wzrosła również ekspozycja pozycji długich – napisał Bart Melek.

Ekspert zauważa, że biorąc pod uwagę duże prawdopodobieństwo stabilnego dolara amerykańskiego (ponieważ gospodarka amerykańska będzie nadal sobie lepiej radzić w stosunku do swoich konkurentów) złoto będzie musiało stawić czoła silnym przeszkodom ze strony rynków walutowych. Ponadto siła rynku akcji i duży apetyt na ryzyko zmniejszyły popyt na bezpieczne aktywa, takie jak złoto.

Melek wskazuje, iż podczas gdy amerykańska Rezerwa Federalna prawdopodobnie pozostanie gołębia, z kropkami i szacunkami wzrostu stóp procentowych migrującymi w dół to jest mało prawdopodobne, aby zobowiązała się do całkowitego zakończenia cyklu podwyżek. W jego ocenie amerykański bank centralny może być postrzegany jako bardziej „jastrzębi” w stosunku do aktualnego pozycjonowania spekulantów, co sugerowałoby umocnienie dolara.

– W związku z tym złoto ma szanse spaść poniżej 1300 USD za uncję w najbliższym czasie. Aby ceny wzrosły do ​​docelowego poziomu 1364 USD za uncję pod koniec roku, apetyt na ryzyko będzie musiał się zmniejszyć, a dolar osłabiać. Dodatkowo polityka FEDu powinna pozostać niezmienna aż rynek wyceni, iż kolejna zmiana stóp procentowych będzie związana z obniżką. Ale ta sytuacja jeszcze nie ma miejsca – podsumował Bart Melek.

Zobacz również: Zmienność pary EUR/USD – analiza statystyczna notowań z okresu 

Cena złota (XAU/USD) spadnie poniżej 1300 USD za uncję? – prognoza TDSConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here