Naga Markets

Kurs złota wybija nowe 9-miesięczne szczyty powyżej 1940 USD za uncjęNotowania złota kontynuują systematyczne zwyżki. Cena tego kruszcu obecnie oscyluje w okolicach 1936 USD za uncję, a dzisiaj już przekraczała 1940 USD za uncję, docierając tym samym do tegorocznego maksimum i do najwyższego poziomu od kwietnia poprzedniego roku.

Kurs złota kontynuuje rajd

Zwyżkom notowań złota w ostatnim czasie sprzyjała słabość dolara oraz wiążące się z tym oczekiwania złagodzenia podejścia Fed do polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Z tej przyczyny, inwestorzy na rynku złota nadal uważnie śledzą przede wszystkim dane makro z USA, które będą nadawać ton działaniom Fed.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

W tym tygodniu istotne będą zarówno dzisiejsze odczyty PMI, jak i szereg czwartkowych danych, dotyczących m.in. PKB czy też rynku pracy. Im gorsze dane makro w USA, tym większa szansa na łagodniejsze podejście Fed do polityki monetarnej – co z kolei stanowiłoby wsparcie dla cen złota.

Inwestorzy obecnie chętnie dodają złoto do swoich portfeli dla dywersyfikacji. Niemniej, w niektórych krajach ten efekt jest słabiej widoczny. Dla przykładu, w Indiach w bieżącym tygodniu notowania kontraktów futures na złoto zwyżkowały do historycznych rekordów, co w ostatnich dniach przyczyniło się do wyhamowania popytu na ten metal.

Redakcja poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułNotowania złota kontynuują zwyżkę. Cena surowca przekroczyła poziom 1940 dol. za uncję
Następny artykułGorączka spekulacyjna na Wall Street z trzecim najsilniejszym “schłodzeniem” od 25 lat
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here