Naga MarketsKurs złota w listopadzie. Czy wybory i Covid-19 pozwolą powrócić do 2 tys. dol. za uncję?Cena złota po nieznacznie spadkowym październiku, odbija o ponad 1% na początku listopada w obliczu rosnącej liczby przypadków koronaawirusa na świecie. Obawy związane z kontrowersyjnymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych również pobudziły popyt na żółty metal, co dało dodatkowy impuls do wzrostu surowca. Czy kurs złota przetestuje w tym roku ponownie poziom 2 tysięcy dolarów? Na pytanie to odpowiada David Jones, główny analityk Capital.com.

  • Kurs złota w listopadzie będzie uzależniony od dwóch czynników: wyborów prezydenckich w USA oraz rozwoju sytuacji pandemicznej na świecie
  • Im większa niepewność na rynkach, tym lepiej dla złota, które uważane jest za bezpieczną przystań inwestorów
  • Na początku listopada za uncję złota trzeba zapłacić mniej niż 1900 dolarów

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto w listopadzie 2020 roku: Wybory w USA i koronawirus vs cenny kruszec

Mocniejszy dolar w tym tygodniu ograniczył zyski na złotym wykresie. Greenback osiągnął szczyt w środę, gdy kruszec spadł o 2%. Kolejnym czynnikiem wywierającym presję na analizę złota są niskie stopy procentowe, które również zdają się odwracać uwagę inwestorów od metalu. Listopad 2020 roku jest więc nadal owiany niepewnością – komentował David Jones.

Ponowny wybór Donalda Trumpa będzie miał prawdopodobnie negatywny wpływ na cenę złota. W efekcie, w listopadzie może dojść do utraty dominującej pozycji. Z kolei, jeśli Biden zostanie wybrany, wtedy złoto w związku z rosnącą niepewnością może ponownie zyskać. Cenny kruszec rosnąć w tym roku o niemal 30% pokazał, że ma potencjał do silnych ruchów w relatywnie krótkim okresie.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

David Jones wyznacza kluczowe wsparcia i opory dla złota na następujących poziomach: wsparcia to kolejno 1848, 1800 oraz 1740 dolarów za uncję (dołek z 28 września, poziom psychologiczny i dołek z 22 czerwca), a opory to 1933, 1975 oraz 2015 dolarów za uncję (szczyt z 11 października, 16 września i 17 sierpnia).

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here