Naga MarketsKurs złota testuje kluczowe wsparcie, jego przebicie może oznaczać sporą korektęCena złota spot w środę rano przerywa spadki z dwóch poprzednich sesji, które sprowadziły notowania w dół do kluczowego wsparcia w okolicach 1680 dol. Jego przebicie może otworzyć drogę do mocnej korekty, szczególnie w sytuacji, gdy rentowność amerykańskich obligacji skarbowych ma dalsze pole do wzrostów.

  • Od początku roku kurs złota spadł o ponad 11%
  • Natomiast od szczytów wszechczasów na 2075 dol. wyznaczonych w sierpniu, cena złota zmalała o 19%

Złoto zagrożone dalszą przeceną

Cena złota spot w porannej części środowej sesji skromnie odbija o 0,12% do 1686 do. za uncję po dwóch spadkowych sesjach w poniedziałek i wtorek. Przez poprzednie kilkanaście dni, złoto konsolidowało w przedziale 1725 – 1745 dol., a negatywny dla złota bodziec w postaci poprawy perspektyw gospodarczych okazał się czynnikiem, który wywołał załamanie do kluczowego wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Kurs złota testuje kluczowe wsparcie, jego przebicie może oznaczać sporą korektę
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Szczególnie dobrze wyglądają prognozy dla amerykańskiej gospodarki. W Stanach Zjednoczonych, szczepieniu poddanych zostało już ponad 30% dorosłych Amerykanów, podano także 100 mln dawek szczepionki – wcześniej niż pierwotnie zakładał program.

Joe Biden zapowiedział, że do 19 kwietnia, 90% Amerykanów może zostać zaszczepionych, a kolejny program fiskalny nakierowany na inwestycje infrastrukturalne może nadejść już niedługo. Jak będzie on wyglądał, dowiemy się być może już w środę wieczorem, gdy jego zarys przedstawi sam prezydent.

W reakcji na pozytywne wieści z amerykańskiej gospodarki do 14-miesięcznych maksimów wystrzeliła rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA, która osiągnęła we wtorek 1,77%.

Kurs złota testuje kluczowe wsparcie, jego przebicie może oznaczać sporą korektę
Rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich

Umocnił się także USD: indeks dolara w środę chwilowo wybił do 93,44 pkt. wyznaczając nowe 5-miesięczne szczyty. Od początku roku dolar neguje prognozy z końca 2020 roku o trendzie spadkowym w 2021 roku.

Kurs złota testuje kluczowe wsparcie, jego przebicie może oznaczać sporą korektę
Indeks dolara. Źródło: tradingview.com

Złoto wygląda dziś podatnie na spadki i w większość wynika to moim zdaniem z siły dolara zauważonej w nocnej części sesji – stwierdził analityk OANDA, Jeffrey Halley. – Rajd dolara nabiera tempa i niestety złoto, choć trzymało się dobrze przez ostatnie kilka tygodni, jest zagrożone zanegowaniem scenariusza, w którym dołek z początku marca był długoterminowym minimum.

fpmarkets

Z perspektywy technicznej, zejście poniżej kluczowego wsparcia w okolicach 1680 dol., które kurs złota testuje obecnie, może oznaczać korektę do 1630 dol. za uncję a potem nawet niżej do 1600 dol. Jednak do realizacji takiego niedźwiedziego scenariusza potrzebny jest negatywny bodziec, który napędziłby dalsze spadki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | usd kurs | bitcoin wiadomosci | kurs akcji mercator | dax notowania weekendowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here