Naga MarketsKurs złota testuje 1640$. XAUUSD rośnie w tym tygodniu o prawie 8% W drugim tygodniu marca, kurs złota nakreślił maksima ponad 1703 USD wracając tym samym na poziomy z 2012 roku. Jednak tryumf byków nie trwał zbyt długo, ponieważ jeszcze w tym samym tygodniu cena osunęła się o prawie 200 USD. Kolejny tydzień również należał do niedźwiedzi. Teraz jednak sytuacja zaczyna się odwracać, na rynek powrócili bowiem kupujący.


Byki wróciły na rynek złota

Spadek z ubiegłego tygodnia zaprowadził kurs złota pod kluczowe wsparcie przy 1455 USD. Jak jednak widać na wykresie tygodniowym poniżej, do piątkowego zamknięcia udało się odrobić część strat i tym samym obronić wsparcie.

Z kolei w tym tygodniu notowania zyskują już około 8%, czemu sprzyja dewaluacja dolara wywołana przez działania Rezerwy Federalnej. Możliwe zatem, że byki będą dalej napierać w kierunku poziomu 1703, by go przetestować i ustanowić nowy szczyt. Zobaczmy, gdzie można będzie szukać wsparcia w przypadku krótkoterminowego cofnięcia.

Wykres tygodniowy kursu złota - 25 marca 2020 r.
Wykres tygodniowy kursu złota – 25 marca 2020 r.

Lokalne wsparcie przy 1545 USD

W poniedziałek na złocie pokonany został lokalny opór przy 1545 USD. Kolejne dni przyniosły dalsze umocnienie w rezultacie notowania XAUUSD wzrosły do okolic poziomu 1640 USD.

Do przebycia drogi w kierunku ostatniego szczytu zostało jeszcze blisko 100 USD, co daje szansę na korektę spadkową. Najbliższe wsparcie w przypadku realizacji tego scenariusza stanowić może przełamany opór przy 1545.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 4-godzinny kursu złota - 25 marca 2020 r.
Wykres 4-godzinny kursu złota – 25 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here