Naga MarketsKurs złota stabilny, indeks S&P 500 koryguje o 1%. Jak kształtują się kursy walut?Rynki akcyjne w Azji przeważnie odrabiają straty w ślad za odbiciem na Wall Street, a inwestorzy dalej szacują ekonomiczne skutki epidemii grypy. Rynek FX obserwuje mieszane zachowanie bezpiecznych i ryzykownych walut. Złoto jest stabilne. We wtorek S&P500 zakończył dzień wzrostem 1,01 proc., gdyż inwestorzy znaleźli ukojenie w opinii eksperta od chorób zakaźnych, że epidemia koronowirusa osiągnie swój szczyt w liczbie zakażonych najdalej pod koniec przyszłego tygodnia.
  • Dziś w Azji indeksy odbijają z japoński Nikkei225 wyżej o 0,71 proc. Hang Seng spada ponad 2,5 proc. na pierwszej sesji w tym tygodni, nadganiając zawirowania z początku tygodnia.
  • Futures na DAX rośnie skromnie o 0,1 proc., a w USA futures na S&P500 zyskuje 0,3 proc.
  • Na FX ostatnie godziny przebiegają spokojnie bez większych odchyleń, gdyż większość pro-ryzykownego odreagowania dokonała się jeszcze we wtorek. USD/JPY zatrzymał się na 109,10, EUR/USD, krąży przy 1,1015, EUR/CHF umocnił się do 1,0725.
  • Zauważalne zmiany dotyczą walut z Antypodów. AUD/USD dobił do 0,6775 po lepszym od prognoz odczycie CPI z Australii. W IV kw. inflacja wyniosła 1,8 proc. r/r (prog. 1,7 proc.), tym samym jeszcze bardziej maleje presja na RBA, by w lutym dokonać obniżki stopy procentowej.
  • NZD jest dziś najsłabszy po komentarzu Christiana Hawkesby z RBNZ, zdaniem którego słabsza waluta pomaga gospodarce zniwelować efekty ryzyk zewnętrznych, jak koronowirus, wojny handlowe, czy brexit.
  • Złoto podlegało wczoraj ostrej przecenie, kiedy nastroje a rynkach uległy poprawie, ale dziś dalszy zjazd do 1563,4 został już odrobiony i cena stabilizuje się na 1567,5.
  • Ropa naftowa jest wyżej o ok. 1 proc. WTI podchodzi do 54 USD/b, a Brent rośnie do 60,2 USD/b. Pomocny był raport API, który wskazał na spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 4,3 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,5 mln.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here