towaryCzwartkowy poranek przynosi ze sobą dość znaczne umocnienie złota i srebra oraz osłabienie ropy WTI. To właśnie kurs tego ostatniego osunął się dziś do najniższych poziomów od sierpnia 2017 roku i póki co niewiele wskazuje, by tendencja ta miała ulec zmienie.


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, w skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie już w poniedziałek pojawiła się dość silna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty, którym prawdopodobnie nawet wczorajsze spadki nie będą w stanie zagrozić. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs mógłby dotrzeć w okolice 1265 dolarów i górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1256.25 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Kurs srebra, porusza się w ostatnim czasie w trendzie horyzontalnym pomiędzy 13.95 USD a 14.80 USD. Warto także zwrócuć uwagę, że wewnątrz tej konsolidacji powstała kolejna, mniejsza pomiędzy 14.48 a 14.80. Gdyby jednak kurs wybił górą, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 14.95 USD. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.73 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca osunął się dziś do najniższych poziomów od sierpnia 2017 roku. Warto zwrócić także uwagę, że już na początku tygodnia rynek wybił dołem z trwającej od kilku tygodni konsolidacji, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

kurs ropy WTI

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs ropy WTI mógłby osunąć się nawet w okolice 43 dolarów. Póki co, kurs czarnego złota oscyluje w okolicy 46.20 dolarów.

kurs ropy WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZ 460 mln adresów Bitcoin tylko 37% ma znaczenie dla sieci
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) testuje 1,27 po wzroście sprzedaży detalicznej w UK
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here