towaryŚrodowy poranek przynosi ze sobą kontynuację wzrostów złota i srebra oraz nieznaczne umocnienie ropy WTI. Wydawać by się jednak mogło, że szczególnie w przypadku tego ostatniego, wzrosty są jedynie chwilowym odreagowaniem przed dalszymi spadkami.


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, w skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie już w poniedziałek pojawiła się dość silna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli zatem złoto będzie w najbliższym czasie zyskiwało na wartości, jego kurs mógłby wkrótce dotrzeć w okolice 1265 dolarów i górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1250.35 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Kurs srebra, który jest silnie skorelowany z wyceną złota również wskazuje potencjał do dalszych wzrostów. W tym przypadku rynek mógłby bowiem dotrzeć w okolice ubiegłotygodniowych szczytów tj. 14.80 USD. Gdyby jednak i ten opór został trwale pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice 14.95 USD. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.68 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca osunął się wczoraj do najniższych poziomów od sierpnia 2017 roku. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tych spadków rynek wybił dołem z trwającej od kilku tygodni konsolidacji, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

kurs ropy WTI

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs ropy WTI mógłby osunąć się nawet w okolice 43 dolarów. Póki co, kurs czarnego złota oscyluje w okolicy 46.70 dolarów.

kurs ropy WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCEO BitMEX: Bitcoin stanie się nową klasą aktywów
Następny artykułEUR/CAD w kierunku ważnego oporu po odbiciu od linii trendu – Analiza dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here