towaryWtorkowy poranek przynosi ze sobą kontynuację wzrostów złota i srebra. Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach ropy, której kurs pomimo porozumienia w kwestii ograniczenia wydobycia wybił dołem z konsolidacji i znalazł się na najniższych poziomach od września 2017 roku.


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, w skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie już wczoraj pojawiła się dość silna reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli zatem złoto będzie w najbliższym czasie zyskiwało na wartości, jego kurs mógłby wkrótce dotrzeć w okolice 1265 dolarów i górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1248.55 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Kurs srebra, który jest silnie skorelowany z wyceną złota również wskazuje potencjał do dalszych wzrostów. W tym przypadku rynek mógłby bowiem dotrzeć w okolice ubiegłotygodniowych szczytów tj. 14.80 USD. Gdyby jednak i ten opór został trwale pokonany, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice 14.95 USD. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.68 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca osunął się dziś do najniższych poziomów od września 2017 roku. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tych spadków rynek wybił dołem z trwającej od kilku tygodni konsolidacji, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

kurs ropy

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs ropy WTI mógłby osunąć się nawet w okolice 43 dolarów.

kurs ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCalvin Ayre: Bitcoin spadnie do zera
Następny artykułKlimat biznesowy w Niemczech najniżej od września 2016. Jak reaguje kurs euro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here