towaryPoczątek nowego tygodnia przynosi ze sobą niewielkie umocnienie złota i srebra. Kurs tego pierwszego znalazł się jednak w okolicy dość istotnego oporu, co może zwiększać niepewność co do kontynuacji tej tendencji. Bez większych zmian prezentują się natomiast notowania ropy WTI, której kurs pomimo porozumienia w kwestii ograniczenia wydobycia, usilnie broni się przed wzrostami. 


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że w skutek piątkowych spadków kurs osunął się w okolice 1234 dolarów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, trwające od tego czasu wzrosty dotarły jedynie w okolice 1240 dolar a więc niezwykle istotnej bariery z punktu widzenia wyższych ram czasowych. Jeżeli zatem kupującym nie wystarczy sił, by opór ten pokonać, niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownej wyprzedaży i pogłębienia spadków. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1239.60 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Kurs srebra, który jest silnie skorelowany z wyceną złota również dotarł w piątek w okolice technicznego wsparcia. W tym przypadku rynek ma jednak jeszcze przestrzeń do kontynuacji wzrostów. Najbliższy, techniczny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja popytowa znajduje się bowiem dopiero w okolicy 14.80 USD. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.60 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 49.80 a 54.00 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero wybicie górą z tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów. Póki co, kurs ropy WTI oscyluje jednak w okolicy 51.60 dolarów a więc znacznie poniżej górnego ograniczenia boxu.

kurs ropy WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowy szef kancelarii Trumpa: “Bitcoin jest dobry, nie da się nim manipulować”
Następny artykułChciwość przejmuje kontrolę nad rynkiem – webinar specjalny XTB o 19:00
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here