towaryTydzień – dokładnie tyle kurs złota potrzebował by powrócić poniżej 1240 dolarów. Silna korelacja z rynkiem srebra sprawiła, że i na notowaniach tego kruszcu dostrzec można dziś znaczną deprecjację. Bez większych zmian prezentują się natomiast notowania ropy WTI, której kurs pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia w kwestii ograniczenia wydobycia, usilnie broni się przed wzrostami. 


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, iż w skutek ubiegłotygodniowych wzrostów kurs pokonał barierę 1240 dolarów i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy lipca br. Dziś, dokładnie po tygodniu od tego pamiętnego wybicia, kurs złota ponownie osunął się jednak poniżej bariery 1240 dolarów, co – z technicznego punktu widzenia – może sygnalizować próbę zanegowania dalszych wzrostów. Jeżeli zatem dzisiejsza sesja zakończy się na obecnym bądź niższym poziomie, z początkiem przyszłego tygodnia spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji złota, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice (zielonej) linii tendencji wzrostowej. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1237.55 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Kurs srebra, który jest silnie skorelowany z wyceną złota również nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych (przynajmniej do godz. 13:30). W tym przypadku dostrzec można jednak, że w skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice dość istotnego oporu, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś również zdecydowaną przewagę na rynku mają sprzedający i jeżeli tylko tendencja spadkowa się utrzyma, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej przeceny srebra nawet w okolice 14.48 dolarów. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.58 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 49.80 a 54.00 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero wybicie górą z tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów. Póki co, kurs ropy WTI oscyluje jednak w okolicy 52.20 dolarów a więc znacznie poniżej górnego ograniczenia boxu.

kurs ropy WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here