To już niemal tydzień od kiedy kurs złota porusza się w trendzie horyzontalnym. W tym czasie wycena srebra wzrosła aż w okolice kolejnego oporu, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Bez większych zmian prezentują się natomiast notowania ropy WTI, której kurs pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia w kwestii ograniczenia wydobycia, usilnie broni się przed wzrostami. 


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, iż w skutek piątkowych wzrostów kurs pokonał barierę 1240 dolarów i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy lipca br. Mimo to, od tego czasu jego cena porusza się w dość wąskiej konsolidacji, której dolnym ograniczeniem są właśnie okolice 1240 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe wybicie powyżej poniedziałkowych maksimów bądź poniżej 1240 dolarów mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1242.40 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Podobnie jak kurs złota, tak również kurs srebra pokonał w piątek techniczny opór. W przypadku tego drugiego rynek dotarł już w okolice kolejnego oporu, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownej przeceny srebra nawet w okolice 14.48 dolarów. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.70 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 49.80 a 54.00 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero wybicie górą z tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów. Póki co, kurs ropy WTI oscyluje jednak w okolicy 50.95 dolarów a więc znacznie poniżej górnego ograniczenia boxu.

kurs ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNorwegia podniesie stopy w marcu 2019? Kurs korony na historycznych minimach
Następny artykułRośnie liczba użytkowników kryptowalut – z 18 do 35 milionów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here