towaryPomimo trwających od początku tygodnia spadków, kursy złota i srebra nie zanegowały piątkowego wybicia powyżej technicznych stref oporu i dziś znów zyskują na wartości. W dość znacznej opozycji do wzrostu znajduje się natomiast w dalszym ciągu kurs ropy WTI, który pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia w kwestii ograniczenia wydobycia, usilnie broni się przed wzrostami. 


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, iż w skutek piątkowych wzrostów kurs pokonał barierę 1240 dolarów i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy lipca br. Mimo poniedziałkowych i wtorkowych spadków, środowa sesja znów przynosi niewielkie umocnienie kursu złota. Jeżeli zatem tendencja ta będzie w dalszym ciagu kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic górnego ograniczenia kanału wzrostowego oraz poziomu 1263 dolarów. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1246.58 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Podobnie jak kurs złota, tak również kurs srebra pokonał w piątek techniczny opór. W przypadku tego drugiego była to jednak jedynie lokalna strefa w okolicy 14.48 USD. Nie zmienia to jednak faktu, że po poniedziałkowym i wtorkowym re-teście, dziś pojawiła się silna reakcja popytowa odrzucająca to wsparcie. dopóki wybicie to nie zostanie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się dalszego umacniania kursu srebra. Realnym zasięgiem dla potencjalnych wzrostów wydają się w tym przypadku okolice 14.80 USD bądź nawet 14.95 USD. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.72 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 49.80 a 54.00 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero wybicie górą z tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów. Póki co, kurs ropy WTI oscyluje jednak w okolicy 52 dolarów a więc znacznie poniżej górnego ograniczenia boxu.

kurs ropy WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here