Pomimo wczorajszych spadków, kursy złota i srebra nie zanegowały piątkowego wybicia powyżej techniczne strefy oporu i dziś znów zyskują na wartości. W dość znacznej opozycji do wzrostu znajduje się natomiast kurs ropy WTI, który pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia w kwestii ograniczenia wydobycia, usilnie broni się przed wzrostami. 


Kurs złota

Spoglądając na notowania złota zauważymy, iż w skutek piątkowych wzrostów kurs pokonał barierę 1240 dolarów i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy lipca br. Mimo wczorajszych spadków, wtorkowy poranek znów przynosi niewielkie umocnienie kursu złota. Jeżeli zatem tendencja ta będzie w dalszym ciagu kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic górnego ograniczenia kanału wzrostowego oraz poziomu 1263 dolarów. Póki co, złoto wyceniane jest natomiast na 1247.51 dolarów amerykańskich (USD).

kurs złota

Kurs srebra

Podobnie jak kurs złota, tak również kurs srebra pokonał w piątek techniczny opór. W przypadku tego drugiego była to jednak jedynie lokalna strefa w okolicy 14.48 USD. Nie zmienia to jednak faktu, że dopóki wybicie to nie zostanie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się dalszego umacniania kursu srebra. Realnym zasięgiem dla potencjalnych wzrostów wydają się w tym przypadku okolice 14.80 USD bądź nawet 14.95 USD. W chwili obecnej srebro notowane jest natomiast po 14.59 dolarów.

kurs srebra

Kurs ropy WTI

Pomimo ubiegłotygodniowego porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs tego surowca w dalszym ciagu porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 49.80 a 54.00 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero wybicie górą z tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów. Póki co, kurs ropy WTI oscyluje jednak w okolicy 51.35 dolarów a więc znacznie poniżej górnego ograniczenia boxu.

kurs ropy WTI

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZ rynku krypto wyparowało już 700 mld dolarów. Co dalej?
Następny artykułKurs dolara (USD) w stosunku do liry (TRY) ponownie rośnie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here