Naga MarketstowaryCzas na pierwszy przegląd surowcowy w 2019 roku. Poniżej została przedstawiona sytuacja na złocie, srebrze oraz na nieco “egzotycznym” instrumencie cukrze. Z racji, że jest to pierwszy przegląd w tym roku, zobaczmy jak wygląda sytuacja na nieco wyższym przedziale czasowym.


Kurs złota

Cena złota dotarła do oporu wynikającego z wcześniejszych dołków oraz mierzenia 61,8% Fibonacciego całej ostatniej fali spadkowej. Jak na razie brakuje jednak sygnałów podażowych. Jeżeli takie się nie pojawią, to kolejnym celem dla strony kupującej jest poziom 1309 dolarów, złoto ma więc jeszcze sporo miejsca do wzrostów. Jeżeli jednak na interwale D1 pojawią się sygnały podażowe, i cena spadnie poniżej 1287, to powinniśmy przygotować się na korektę po ostatnim rajdzie do góry. W przypadku większej przeceny, kluczowe wsparcie wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 – poziom 1245$. Pokrywa się ono dodatkowo z szczytami z października 2018 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota
Złoto, interwał D1

Zobacz także analizę ropy: Ropa pozostaje w trendzie spadkowym. 

Kurs srebra

Kurs srebra zbliża się do kluczowej strefy oporowej, którą zaznaczyłem na interwale tygodniowym. Poziom 15,65 stanowił w przeszłości kluczowe wsparcie, a po jego wybiciu mieliśmy do czynienia z silną wyprzedażą od lipca do września ubiegłego roku. Bariera jest więc na ten moment kluczowa, jeżeli kolejny tydzień zostałby zamknięty powyżej oporu, to niewykluczone, że czekają nas większe wzrosty. Z drugiej strony obrona wspomnianego oporu, powinna doprowadzić do korekty ostatnich wzrostów.

Notowania srebra
Srebro, interwał W1

Kurs cukru

Notowania “słodkiego surowca” wracają do tendencji spadkowej. W ostatnim czasie na cukrze doszło do wybicia równości z poprzednim ruchem spadkowym. Kurs co prawda reagował w listopadzie na dolne ograniczenie układu 1:1, jednak ostatecznie zostało ono wybite, co wskazuje na możliwość dalszych spadków. Celem dla strony sprzedającej jest atak na strefę wsparcia przy 10,80. O wzrostach możemy myśleć dopiero po wybiciu górą poziomu 12,50, jak na razie pozostaje on kluczowym oporem.

Notowania cukru
Cukier interwał H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here