Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPoniedziałkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla rynków surowcowych relatywnie spokojnie. Brak większych ruchów – zdawać by się mogło, że jak na poniedziałek przystało – sprawia, że inwestorzy póki co mogą jedynie ze skupieniem obserwować najważniejsze strefy. Zdaje się również, że sentyment możliwej korekty zbliża się na rynek surowcowy oraz metali szlachetnych po serii niebotycznych jak w przypadku złota i srebra wzrostów. Spójrzmy zatem jak to wygląda podczas poniedziałkowej sesji handlowej.


Cena złota rozpocznie głębsze zejście?

Od dłuższego czasu ceny złota rosną – co sprawiło, że inwestorzy zaczynają przyzwyczajać się do stale rosnących cen złota. Jednak warto w tym momencie przyjrzeć się nieco szczegółowiej wykresowi godzinnemu, ponieważ passa ta może zostać na chwilę odłożona na tor boczny. Zdaje się, że wykres stworzył dość wyraźną strefę wsparcia, która może zostać podczas dzisiejszej sesji handlowej przerwana. Jeśli faktycznie takie wyłamanie będzie mało miejsce, wówczas oczekiwać się będzie dalszej wyprzedaży, gdzie celem dla pozycji typu short może okazać się dopiero poziom 1493 dolarów za uncję. Jest to poziom, który już raz reagował na spadki – jednak pytanie brzmi, czy będzie w stanie reagować w ten sam sposób kolejny raz?

wykres Kurs złota H1 02.09.2019
Kurs złota H1 02.09.2019

Cena ropy również z brakiem dalszej presji popytowej (OIL WTI)

Ropa naftowa powoli – podobnie jak w przypadku złota – rozpoczyna swoją korektę. Jedyna różnica pomiędzy tymi walorami jest taka, że niebagatelnie ropa naftowa nie wykonała tak mocnych zasięgów w ciągu tego roku jak złoto. Co więcej, ropa jedynie odrabia spadki, zainicjowane pod koniec roku 2018. Dlatego też trzeba w kontekście kursu ropy naftowej WTI patrzeć pod innym kątem. Spadki w tym momencie byłyby naturalną konsekwencją braku dalszej presji popytowej a celem dla ropy może okazać się w tym momencie poziom 54 dolarów za baryłkę. W tym momencie kurs ropy oscyluje wokół poziomu 54,8 dolarów za baryłkę, co oznacza, że dla najbliższych ruchów potencjał to niespełna dolar na pozycję. Negacją dalszych spadków będzie dopiero wybicie poziomu 55,30 dolarów.

wykres Kurs ropy WTI M15 02.09.2019
Kurs ropy WTI M15 02.09.2019

Zobacz także: Poranny przegląd rynków – sesja bez USA i Kanady. Decyzja RBA i NFP w tym tygodniu

Cena srebra (XAG/USD) w konsolidacji przy 18,31$

Srebro jedyne ze wszystkich powyższych walorów zdaje się być nastawione nadal na podbój górnych ograniczeń – w tym poziomu widocznego na zamieszczonym poniżej wykresie srebra – poziomie 18,60 dolarów. W tym momencie z widocznego wykresu wyłania się formacja, która skutkować powinna mocniejszym wybiciem – jeśli tylko metal wybije górne ograniczenie. Wówczas dalsze wzrosty powinny być ledwie formalnością. Negacją dalszych wzrostów będzie dopiero wyłamanie dołka z poziomu 18,16 dolarów co sugerować będzie słabość waloru i możliwość dołączenia do słabnącego złota oraz ropy naftowej.

wykres Kurs srebra H1 02.09.2019
Kurs srebra H1 02.09.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here