Sztabki złota Cena złotaKurs złota podczas czwartkowych notowań pokazuje pozytywne sygnały – wykorzystując wcześniej przedstawianą strefę do re-akumulacji do wyjścia. Metal szlachetny oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 1496 dolarów za uncję, co oznacza, że strefa została poprawnie wykorzystana i złoto przybliża się do strefy docelowej. Dla wykresy H1 wyraźnie oznaczona strefa boxa dała dwie okazje do dobierania pozycji długich – w tym momencie inwestorzy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy rozwój sytuacji. Zdaje się, że istnieje spory potencjał dotarcia do wcześniej omawianej strefy. Spójrzmy zatem na wykres H1 złota.


Kurs złota wykorzystuje miejsce do re-akumulacji – metal szlachetny na wykresie H1

  • Złoto podczas ostatnich sesji wykazywało sygnały wzrostowe – które póki co zostają wykorzystane,
  • Oczekuje się dalszych wzrostów oraz brak mocniejszych cofnięć wykresu,
  • Targetem nadal pozostaje strefa 1503 dolarów za uncję.

Z perspektywy interwału godzinnego widać, iż złoto w ostatnim czasie wykonywało korektę 1 do 1 ostatnich wyjść ku górze. To dobry znak w gruncie rzeczy dla inwestorów chcących nadal handlować metal na długo – ponieważ jest to wyraźny sygnał zachowania zdroworozsądkowego podejścia oraz wykonania odpowiedniej korekty. Podczas ostatniej analizy skupiliśmy się na oznaczeniu boxa w którym złoto może teoretycznie dokonać ponownej re-akumulacji. Co prawda targety nie obejmowały wyjścia na nowe szczyty a raczej handel intraday / pozycyjny.

Obecnie widać, iż scenariusz jest realizowany – a złoto dwukrotnie wkracza w strefę re-akumulacji (1490 – 1486 dolarów) oraz wychodzi z niej ponad 7 dolarów. Nadal oczekuje się od złota dotarcia do targetów – czyli zakresu 1502 – 1503 dolarów za uncję względem ryzyka pozycji obronnej typu stop loss nie więcej niż na dolar pod widocznym boxem.

wykres Kurs złota H1 12.09.2019
Kurs złota H1 12.09.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here