Naga MarketsKurs złota powrócił do wzrostówPierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku złota przyniosła przewagę pesymistów. Nastroje na rynku zmieniły się jednak istotnie wczoraj, czemu sprzyjały zarówno uwarunkowania fundamentalne, jak i sytuacja na wykresie cen złota.

Notowania złota się bronią pomimo nacisku sprzedających

Notowania złota w środę testowały psychologiczny poziom 1700 USD za uncję jako wsparcie. Pomimo dużego nacisku ze strony sprzedających, bariera ta się obroniła i później notowania złota powróciły do wzrostów. Dzisiaj zwyżki przyspieszyły – notowania złota otworzyły czwartkową sesję luką wzrostową i obecnie oscylują już w okolicach 1735 USD za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwyżkom cen złota w największym stopniu sprzyja wzrost napięć politycznych pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi. W centrum uwagi jest głównie sytuacja w Hongkongu, który w wyniku ostatnio ustanowionych praw w Chinach, praktycznie utracił autonomię – przynajmniej w oczach Amerykanów. Stany Zjednoczone w ramach reperkusji mogą wycofać preferencyjne warunki handlowe i finansowe oferowane Hongkongowi przez USA w ostatnich dziesięcioleciach.

Relacje pomiędzy USA a Chinami robią się więc coraz bardziej napięte, a to sprzyja wzrostom cen złota. Kruszec na nowo stał się atrakcyjny jako tzw. bezpieczna przystań.

Notowania złota – dane dzienne 28.05.2020

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here