Naga Markets

Kurs złota ponownie oscyluje przy tegorocznych minimach!Notowania złota wczoraj zniżkowały o 1,3% (co jest dużą zmiennością na tym rynku) na fali silnego dolara. Dzisiaj jednak spadki wyhamowały – po części dlatego, że zatrzymał się także wzrost wartości dolara, a po części dlatego, że cena złota dotarła do ważnej technicznej bariery.

Złoto cechuje się dużą zmiennością

Okolice 1622-1630 USD za uncję to silne techniczne wsparcie na wykresie cen złota, wyznaczone przez minimum z końcówki września br. Póki co to wsparcie jest barierą dla sprzedających, jednak rozgrywającym jest nadal amerykański dolar.

Jeśli USD będzie się umacniał, to notowania złota mogą przebić ten poziom w dół, docierając do okolic 1600 USD za uncję.

Notowania złota - dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs USD/JPY przebił granicę 150! Tak wysoko nie był od 1990 roku.
Następny artykułCzy Tesla padła ofiarą własnego sukcesu? Akcje dotkliwie tracą po publikacji wyników
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here