Naga MarketsKurs złota poniżej 1800 USD za uncję. Nasdaq z kolejnym historycznym szczytem Piątek był udanym dniem dla rynków akcji. Amerykański Nasdaq ustanowił nowy, historyczny szczyt, a motorem napędowym indeksu były min. walory Tesli i Netflixa, które wzrosły o odpowiednio 10,78% i 8,07%.

Koronawirus w USA nie zwalnia tempa

Wzrosty na tamtejszym rynku miały miejsce pomimo kolejnych, negatywnych danych odnośnie skali zachorowań na COVID-19. W piątek, odnotowano tam 65,5 tys. nowych przypadków, co było kolejnym, niechlubnym rekordem. Najgorsza sytuacja panuje w Arizonie, w Teksasie, w Kalifornii oraz na Florydzie – na te stany przypada około połowy nowych zakażeń. Po raz kolejny, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci zwrócił uwagę na to, że niektóre stany „otworzyły się” zbyt szybko, co stawia pod znakiem zapytania potencjalny poziom powrotu tamtejszej gospodarki do normalnej aktywności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na krajowym rynku akcji warto zwrócić uwagę na relatywnie lepsze zachowanie największych spółek skupionych w ramach WIG-u20 względem średnich i małych podmiotów. Największy udział w dodatnim zamknięciu indeksu miały min. walory Dino Polska (+2,85%), PKO BP (+1,12%) oraz Banku Pekao (1,27%). Miniony tydzień nie przyniósł jednak przełomu odnośnie trendu w którym będzie podążał indeks, gdyż cały czas konsoliduje się on blisko poziomu 1800 punktów.

W powyższym otoczeniu, na wartości traciły tzw. bezpieczne przystanie takie jak min. złoto, którego notowania zakończyły notowania poniżej 1800 dolarów za uncję.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Według cząstkowych, nieoficjalnych wyników z 99,97% komisji obwodowych podanych przez PKW, w drugiej turze wyborów, urzędujący Prezydent – Andrzej Duda zdobył 51,2% głosów, a Rafał Trzaskowski 48,8%. Wynik wyborów nie powinien mieć znaczącego wpływu na krajowy rynek akcji (widać to min. po porannym zachowaniu złotego) z uwagi na to, że w przypadku potwierdzenia ww. sondażu możemy być świadkami kontynuacji polityki gospodarczej prowadzonej przez partię rządzącą. W dniu dzisiejszym spodziewamy się niskiej zmienności rynku z uwagi na ubogi kalendarz wydarzeń makroekonomicznych. Od rana azjatyckie rynki akcji oraz kontrakty terminowe na najważniejsze indeksy dyskontują  pozytywne nastroje z uwagi na to oczekujemy dodatniego otwarcia na GPW w Warszawie.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here