Naga MarketsNa globalnych rynkach walutowych inwestorzy tkwią w wyczekiwaniu na przemowę Jerome Powella podczas konferencji w Jackson Hole. Szef Fed ma przede wszystkim rzucić więcej światła na dalsze działania Fed w ramach wspierania amerykańskiej gospodarki w tym trudnym czasie. Sytuacja ta nie pozostaje bez znaczenia dla cen złota.

Wiele wskazuje na to, że Rezerwa Federalna nie ma innego wyjścia niż ultraluźna polityka monetarna, co dla amerykańskiego dolara oznacza dalszą presję na spadki notowań, zaś dla złota – większe szanse na powrót do zwyżek. Oczywiście dzisiejsza reakcja inwestorów nie musi być wcale taka oczywista – jeśli Fed będzie mniej gołębi od oczekiwań, to krótkoterminowo może pojawić się silniejszy dolar i presja na spadek cen złota. Niemniej, długoterminowy trend nadal pokazuje duże prawdopodobieństwo powrotu do zwyżek cen kruszcu.

Dodatkowym czynnikiem, który nadal sprzyja stronie popytowej na rynku złota, jest niepewność polityczna związana z pogarszaniem się relacji na linii USA-Chiny. Ponadto, w okresie nadal nierównej walki z pandemią, wielu inwestorów może chętnie trzymać złoto w swoim portfelu jako zabezpieczenie na czasy przedłużającego się kryzysu.

Notowania złota – dane dzienne

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here