Naga MarketsKurs złota pod silną presją dolara Wczorajsza sesja na rynku złota była emocjonująca. Notowania tego kruszcu w ciągu sesji dotarły bowiem niemal do poziomu 1796 USD za uncję, wyznaczając nowe tegoroczne maksimum. Niemniej, do rejonu 1800 USD za uncję dotrzeć już się nie udało, a końcówka sesji przyniosła powrót notowań złota do zniżek. Dzisiaj cena kruszcu oscyluje w okolicach 1770-1780 USD za uncję. 

Złoto i dolar definiowane jako bezpieczne przystanie

Presja sprzedających, która wczoraj pojawiła się na wykresie cen złota, wynikała w dużej mierze z siły amerykańskiego dolara. Notowania złota oraz wartość USD są bowiem ze sobą negatywnie skorelowane. Oba te aktywa są jednak traktowane jako bezpieczne przystanie na globalnych rynkach finansowych. 

Fakt, że notowaniom złota nie udało się dotrzeć do psychologicznej bariery na poziomie 1800 USD za uncję, nie oznacza jeszcze, że strona popytowa na tym rynku jest słaba. Cena złota w kolejnych tygodniach może pozostać na wzrostowej fali, zwłaszcza że niedawno notowania kruszcu wybiły się z dwumiesięcznej konsolidacji. Poza tym, utrzymująca się duża awersja inwestorów do ryzyka może być dodatkowym czynnikiem wspierającym stronę popytową. 

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here