Naga MarketsKurs złota neutralnie w środę. XAU/USD poniżej 1900 dol. za uncjęKońcówka bieżącego roku na rynku złota upływa pod znakiem prób ponownego dotarcia notowań kruszcu do poziomu 1900 USD za uncję. Na razie próby te nie są szczególnie udane. Mimo utrzymującej się względnej siły strony popytowej i poruszania się cen złota w okolicach 1880 USD za uncję, wspomniana psychologiczna bariera nie została pokonana. Możliwe jednak, że jest to kwestia czasu, a przynajmniej na to wskazują na razie fundamentalne uwarunkowania rynku złota.

Kurs złota uzależniony jest w największym stopniu od sytuacji na rynku amerykańskiego dolara

Wartość USD natomiast wciąż spada, bowiem znajduje się pod presją związaną z ultraluźną polityką monetarną prowadzoną przez Fed, jak również planami rychłego wprowadzenia w życie kolejnego programu stymulacyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głosowanie nad programem przesunęło się w czasie po wczorajszym braku porozumienia w amerykańskim Senacie, co wyhamowało zniżkę wartości USD oraz zwyżkę cen złota – jednak opóźnienie w głosowaniu nie powinno być duże, a program ostatecznie raczej zostanie przeforsowany i zatwierdzony przez Donalda Trumpa. To oznacza, że presja na spadek wartości USD może się jeszcze przez jakiś czas utrzymać.

Kurs złota neutralnie w środę. XAU/USD poniżej 1900 dol. za uncję
Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here