Naga Markets

Kurs złota kontynuuje rajd. Słabość dolara napędza odbicie Notowania amerykańskiego dolara dzisiaj kontynuują zniżkę, tworząc sprzyjające warunki do wzrostów notowań złota. Cena tego kruszcu dzisiaj wspięła się już do okolic 1786-1787 USD za uncję.

Cena złota kontynuuje rajd

Dolar znalazł się pod presją podaży po tym, jak dane dotyczące inflacji w USA zasugerowały możliwość zmiany nastawienia Fed na nieco bardziej gołębie. Co prawda przedstawiciele Fed zaznaczają, że inflacja nadal jest wysoka i wciąż jest z czym walczyć – jednak tempo podwyżek stóp prawdopodobnie będzie niższe niż dotychczas oczekiwano.

Notowania złota - dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

To dobra wiadomość dla notowań złota, bowiem wyżej oprocentowane obligacje są dla kruszcu poważną inwestycyjną alternatywą.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułCzy Sam Bankman-Fried to Wilk z Wall Street naszych czasów?
Następny artykułBitcoin wzrośnie do 250 tys. USD już na początku 2023 r., przekonuje Tim Draper
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here