Naga Markets

Kurs złota: jak handlować bez opłat swap?Złoto jest jednym z najstarszych aktywów inwestycyjnych, co jest szczególnie imponujące biorąc pod uwagę, jak wielka rolę wciąż odgrywa w systemie finansowym. Pomimo upływu lat, zmian ustrojów i rozwoju cywilizacji, metal szlachetny wciąż jest jednym z najpopularniejszych instrumentów.

Złoto nie straciło na atrakcyjności

Renoma złota wynika z przetrzymywania przez nie wartości w długim terminie. Owszem, w perspektywie dni, tygodni, miesięcy czy nawet kilku lat, notowania cechują się zmiennością, a trend niekoniecznie jest wzrostowy, ale setki lat historii pokazały, że w wieloletniej perspektywie złoto zyskiwało.

Niewątpliwą zaletą kruszcu jest to, że jest on powszechnie uważany za rodzaj aktywa chroniącego przed trudnymi czasami. Ostatnie lata nie oszczędzają nas przed ciężkimi chwilami, a moment historii zdecydowanie nie jest łatwy: to czas, w którym złoto może lśnić wyjątkowo mocno.

W związku z tym, handel złotem często wykorzystywany jest w strategii mającej na celu zabezpieczenie się przed niespodziewaną zmiennością na rynku: przed “czarnymi łabędziami” czy niespokojną sytuacją gospodarczą. Nierzadko, traderzy stosują ten instrument do zabezpieczania się przed inflacją czy niepokojami geopolitycznymi. Jednym z często stosowanych instrumentów są kontrakty na różnicę, inaczej: kontrakty CFD na złoto.

Jak handlować CFD na złoto z niskimi kosztami?

Natura kontraktów CFD pozwala na wygodny trading w oparciu o notowania złota na ogólnoświatowym rynku. Jednak handel CFD często wiąże się z opłatami. Podstawową kwestią jest “spread”, czyli różnica między ceną “bid” i “ask” (kupna i sprzedaży). Ważne, żeby był on jak najniższy.

Oprócz tego, w przypadku CFD na złoto warto pamiętać o opłatach za utrzymywanie pozycji przez noc, tzw. opłacie “overnight” czy opłacie “swapowej”. To koszt, jaki trader musi ponieść, jeśli nie zamknie pozycji danego dnia i będzie ona otwarta przez więcej niż jedną sesję.

Vantage Markets – “bez swapów” na złoto

Jak tych opłat uniknąć? Wiele zależy od wyboru brokera. W przypadku brokera Vantage Markets, spready są relatywnie niskie, ale co istotne: opłaty za pozycje nocne są zerowe.

Ponownie, wielu brokerów nalicza opłaty odsetkowe w przypadku pozycji utrzymywanych przez noc zwane opłatami swapowymi. Vantage Markets posiada ofertę “bez swapową”, co sprawia, że nie ma opłat za pozycje nocne.

XTB

Wypróbuj konto w Vantage MarketsŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGlobalny rynek płatności w Bitcoinie osiągnie 3,7 bln dol. do 2031 r., sugerują badania
Następny artykułJak zadbać o cyberbezpieczeństwo firmy i nie przepłacać
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here