Naga MarketsKurs złota i srebra w górę w 2020 r. Rok metali szlachetnych2020 rok na rynkach metali szlachetnych można nazwać rokiem dobrym, a wręcz spektakularnym. Złoto w tym czasie zwyżkowało łącznie o 25%, napędzane strachem przed pandemią jako tzw. bezpieczna przystań. Wzrostom notowań złota sprzyjały także: słabość dolara, strach przed inflacją, programy stymulacyjne w największych gospodarkach świata oraz wyjątkowo niskie stopy procentowe.

Srebro okazało się w minionym roku najlepszą inwestycją na rynkach

Jednak to nie złoto, a srebro, okazało się w minionym roku najlepszą inwestycją na rynkach metali szlachetnych (oraz jedną z najlepszych inwestycji na rynkach surowcowych ogółem). Notowania srebra w minionym roku zwyżkowały o ponad 47%, a ta imponująca zwyżka była efektem nie tylko powiązania z cenami złota, ale również optymizmu wywołanego ożywieniem gospodarki po pierwszej fali pandemii oraz, w późniejszych miesiącach, nastawieniem risk-on wywołanym oczekiwaniami na rezultaty szczepionki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Także notowania platyny i palladu zakończyły miniony rok na sporych plusach. Ceny platyny zwyżkowały o niecałe 25%, zaś notowania palladu wzrosły o prawie 11%

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here