Naga Marketssztabki złotra i srebraCena złota po lekko spadkowym październiku, konsoliduje w pierwszej połowie listopada w obliczu panującej niepewności geopolitycznej. Obawy związane z kontrowersyjnymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych pobudziły popyt na żółty metal, jednak silniejszy dolar hamuje jego wzrost. Nieco lepiej wygląda sytuacja na srebrze, które umacnia się o niecałe 3%. Czy kurs złota przetestuje w tym roku ponownie poziom 2 tysięcy dolarów? Na pytanie to odpowiada David Jones, główny analityk Capital.com.

  • Kurs złota w sierpniu odnotował historyczny szczyt w okolicach 2075 USD za uncję
  • Kurs srebra na początku sierpnia wspiął się na siedmioletnie maksima nieco poniżej 30 USD za uncję
  • Cena żółtego i białego metalu wzrosła w obliczu wyborów prezydenckich w USA

Złoto i srebro pod koniec 2020 roku: Wybory w USA i stabilny dolar

– Silniejszy dolar amerykański jest sporym zagrożeniem dla wzrostów cen złota i srebra. Cena złota odnotowała gwałtowny spadek w poniedziałek, spadając o ponad 2% po tym, jak firma Pfizer oświadczyła, że wstępne dane z badania wykazały, że jej szczepionka COVID-19 jest skuteczna w ponad 90%, co spowodowało gwałtowny wzrost giełd i osłabienie atrakcyjności bezpiecznych przystani – oznajmił David Jones.

W zeszłym tygodniu, przy całym zamieszaniu wokół wyborów prezydenckich w USA, zarówno cena srebra, jak i złota odnotowała wzrost. Do tego stopnia, że ​​oba kontrakty terminowe na metale szlachetne osiągnęły 6-tygodniowe maksima. Wykres złota odnotował skok o 5,70 USD, do 1952,40 USD w przypadku grudniowych kontraktów terminowych.

Wykres srebra odnotował podobny ruch, a cena wzrosła o 0,569 USD, osiągając 25,76 USD za uncję. Głównym winowajcą tych szybkich wzrostów zarówno dla srebra, jak i złota w listopadzie 2020 r. był słabnący dolar amerykański, który po wyborach osiągnął najniższy poziom od 9 tygodni – dodał.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Jednak obawy związane z pokojową kapitulacją władzy były również tym, co pobudziło popyt na bezpieczne aktywa i podniosło cenę złota i srebra. Co więcej, nasilająca się sytuacja związana z gwałtownym wzrostem liczby przypadków COVID-19 na całym świecie była również czynnikiem wspierającym złoto, jak i srebro.

Na chwilę obecną wydaje się, że aktualna cena złota stale dąży do krytycznej strefy oporu wynoszącej 2000 USD za uncję – podsumował.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here